kasutatud riided

Kasutatud riided Metsvintage e-poest

Kõik me teame, mis on kasutatud riided ning igaühel meist on nendega oma suhe. Minu suhe ulatub tagasi Eesti Vabariigi algusaega, mil välismaalt hakkas saabuma humanitaarabina üliägedat secondhand kraami, mida varasemalt siinmail polnud nähtud. Sellest ajast peale olen olnud tõeline kasutatud riiete fänn ning selle pika ja kirgliku suhte tulemus on Metsvintage kasutatud riiete e-pood.

Millised kasutatud riided meie e-poodi jõuavad?

Metsvintage.com on  kasutatud riiete e-pood, kuhu on oma tee leidnud ainult hoolikalt valitud ja väga erilised kasutatud riided. Riiete valikul oleme lähtunud märksõnadest vintagelooduslikretro ja brändiriided, mis ühtlasi on ka meie poes müügil olevate riiete põhilised suunad.

Vintage kasutatud riided

Vintage riiete kategooriast leiab riided, mis esindavad selgelt teatud ajastut. Peamiselt on siin kategoorias 1980datest ja 90datest pärit riided aga on ka vanemaid ja uuemaid. Uuemad küll definitsiooni järgi veel vintage ei ole aga mõne aasta pärast on neil potentsiaali selleks saada. Vintage riiete puhul oleme pööranud tähelepanu ka sellele, et tegu oleks kvaliteetsete riietega, hea kangas ja korralik rätsepatöö on olulised, mistõttu leiab siit ka tuntud disainerite kaubamärke.

Retro kasutatud riided

Retro riiete kategooriast leiab riided, mis ei ole otseselt vintage, kuna rätsepatöö või kanga kvaliteet jääb vintage kriteeriumitele veidi alla aga riided ise on piisavalt huvitavad ja erilised, et oleme pidanud vajalikuks need oma klientide ette tuua. Siit võib leida väga põnevat kraami, millele on raske anda hinnangut ajastu kuuluvuse osas ja ka tootjast pole keegi midagi kuulnud, ent nende rõivaste kandjale on tähelepanu garanteeritud.

Brändiriided

Brändiriiete kategooriast leiab riideid, mis enamasti on tänaste kvaliteetse kiirmoe tootjate valmistatud ja piisavalt hästi säilinud, et neile uus võimalus anda. Ka siin oleme lähtunud ennekõike sellest, et riided oleks midagi enamat kui tavalised. Alati on olnud midagi, mis on valitud rõiva puhul meie tähelepanu köitnud ja loodetavasti köidab ka meie klientide oma.

Looduslikest materjalidest kasutatud riided

Siia kategooriasse oleme kogunud riided, mis ennekõike on valmistatud looduslikest materjalidest. Olles aja jooksul kandnud erinevast materjalist rõivaid mõistan, kui palju lisaks kaunile välimusele mängib rolli rõivaeseme materjal. Lisaks sellele, et looduslikest materjalidest rõivaste kandmine aitab säästa keskkonda, on need seljas oluliselt mõnusamad, kui sünteetilised materjalid. Looduslikud kangad ei aja higistama, ei tekita allergiaid ja kestavad kauem.

Miks osta kasutatud riideid?

Kasutatud riided on odavad

Kasutatud riideid müüakse odavamalt, kui oli nende ostu hind uuena. Peamiselt seetõttu, et neid on kantud ja nende väärtus seeläbi langenud. Kaltsukatest võib leida väga erineva kvaliteediga kaupa ja pea alati leidub midagi, mille hinna ja kvaliteedi suhe on lihtsalt suurepärane. Just seda püüame ka meie oma e-poes pakkuda.

Kasutatud riided on erilised

Kuna tegu on riietega, mis on teinud ostjani jõudmiseks läbi oluliselt pikema ja keerukama teekonna, kui uut kaupa müüvates poodides pakutav, on täpselt samasuguseid riideid müügil väga vähe. Tõenäosust vähendab veelgi asjaolu, et tihti on tegu aastaid vanade riietega, eelkõige vintage puhul. Paljusid brände, mida second hand poodidest võib leida, enam ei eksisteeri. Riiete unikaalsusele panustame ka meie.

Kasutatud riided on kvaliteetsed

See, et tegu on väärt riietega, on põhjendatud juba ainuüksi sellega, et need on jõudnud uuesti müügile. Üldjuhul ju müüakse ikkagi kaupa, mis on hästi säilinud. Varasemalt toodetud riided on parema kvaliteediga, kuna enne kiirmoe ajastut panustasid tootjad kvaliteetsetele kangastele ja heale rätsepatööle. Need on märksõnad, mida meiegi oma kauba valikul silmas peame.

Panus keskkonna säästmisse

Rõivatööstus on keskkonda enimkahjustavate tööstusharude hulgas teisel kohal. Praegu tarbitakse maailmas aasta jooksul 400% rohkem rõivaid, kui 20 aastat tagasi. Keskmiselt 40% kõigist ostetud riietest jäävadki riidekappidesse ega jõua kunagi ostja selga. 95% äravisatavatest riietest on taaskasutuskõlbulikud. Vastavalt Ellen McArthur Foundation uuringule kasutab tekstiilitööstus igal aastal 98 miljonit tonni mittetaastuvaid ressursse ja u 93 miljardit kuupmeetrit vett. Tekstiilitööstuses paisatakse igal aastal õhku 1,2 miljardit tonni kasvuhoonegaase. Seda on rohkem, kui suudavad kogu rahvusvaheline lennudus ja laevandus kokku. Kasutatud riideid kandes väheneb ressursside raiskamine ja tekib vähem prügi.

Miks osta kasutatud riideid e-poest?

Säästad aega

E-poes ostlemiseks ei kulu aega, mis kulub tavalisse poodi minekuks, seal riiete otsimiseks ja selga proovimiseks. Ostlemiseks piisab, kui avad oma mobiili või arvuti ja sisestad poe veebiaadressi. Sobiva kauba kiiremaks leidmiseks saad meie e-poes kasutada soovi korral filtreid ja otsinguvorme. Selga saad riideid proovida kodus.

Säästad energiat

Paralleelselt aja kokkuhoiuga kulub e-poes ostlemisele ka vähem energiat, kuna sa ei pea poodi kohale minema, riidestangede vahel ekslema ega proovikabiini või kassa järjekorras seisma. Metsvintage e-poes valid soovitud tooted välja, tasud kauba eest ja need saadetakse sulle pakiautomaati. Selga proovid kodus ja kui miski ei meeldi, saadad tasuta tagasi.

Säästad raha

Kuna kohale pole vaja minna, siis transpordile raha ei kulu. Märkimisväärsem sääst on aga seotud sellega, et e-poes on võimalik riideid hinna järgi filtreerida ja sorteerida ning omale sobiv hinnaklass määrata. Ka on lihtsam jälgida allahindlusi ja muid kampaaniaid, eriti kui oled nt Metsvintage uudiskirja lugeja.

Valid ise aja

Kuna e-poed töötavad 24/7, ei pea sa seadma oma plaane poe lahtiolekuaegade järgi vaid valid ise aja ja koha, mis sulle sobib. Üks suurim miinus võrreldes tavapoega on see, et veebipoest ostetud kaubad jõuavad ostjani ajalise viitega. Anname endast parima, et ooteaeg oleks võimalikult väike, postitades kaubad enamasti tellimise päeval või järgmisel päeval. Ning kuna oleme kohalik ettevõte, kasutame Eestis suurepräselt toimivat pakiautiomaatide süsteemi, mille puhul on saadetiste kohaletoimetamise ajad küllaltki kiired.

Säästad oma tervist

E-poest ostmisel väldid rahvamasse ja puutud tõenäoliselt vähem kokku inimestega, kes võivad sind viirustesse nakatada. Lisaks nakkuse ohule võib kaltsukates riideid selga proovides tekitada ebamugaust asjaolu, et riided, mida selga proovid, võivad olla pesemata. Et seda ebamugavust vältida, oleme kõik meie poes müügil olevad riided sinu jaoks pesnud või aurutanud.

Suurimad hirmud e-poest ostmisel

Kas e-poest ostmine on turvaline?

Suurim oht internetist ostmise puhul on see, et keegi võib pahatahtlikult saada ligipääsu sinu andmetele. Et seda riski vähendada, küsime oma klientidelt võimalikult vähe isikuandmeid. Ostuks piisab ainult kliendi nimest, e-posti aadressist ja telefoninumbrist, mida on eelkõige vaja kauba saatmiseks. Ostu eest tasumiseks kasutame LHV panga pakutavat EveryPay makselahendust, mis võimaldab maksmist läbi Eesti pangalinkide ning mille turvalisus on tagatud teenusepakkuja poolt.

Kas toode on päriselt selline, nagu pildil?

Paraku on internetis kauplejate hulgas müüjaid, kes ei avalda oma toodete kohta usaldusväärset infot. Enamasti teevad seda müüjad, kellega on keeruline peale ostu kontakti saada ja kellel kauba tagastusreeglid puuduvad või ei toimi. Kuna meie oleme kohalik ettevõte ja loodame ka aastate pärast oma klientidele riideid müüa, anname endast maksimumi, et klientide usaldust mitte petta. Oleme kogu info oma toodete materjalide, suuruste, brändide ja defektide kohta toodete kirjeldustes välja toonud ja ka pildid lisanud. Kuid kui oled kauba kätte saanud ja sinu ettekujutus sellest pole päris see, mis ostes tundus, võid selle meile tagastada. Täpsemalt on tagastusreeglid kirjeldatud siin.

Kas saan poest kellegagi suhelda?

Tavapoe üks eeliseid on see, et poel on füüsiline asukoht, kus on nö päris inimesed, kelle poole saab alati oma mure või küsimustega pöörduda. Veebipoes on enamasti välja toodud kontaktandmed – telefoni number ja e-posti aadress – kuhu klient saab pöörduda. Samas vähesed kontrollivad enne ostu, kas need kontaktid toimivad ja kas sealt ka vastused saab. Selle hirmu maandamiseks on meie kodulehel lisaks tavapärastele kontaktidele võimalus suhelda meiega läbi messengeri või kirjutada meile otse läbi Metsvintage FB lehe.

Kas saan kauba tagasi saata?

Nagu eelpool mainitud, ei saa veebipoes riideid enne selga proovida, kui ost sooritatud ja kaup käes. Alati võib juhtuda, et kuigi number on õige ja mõõdud suuruste tabelist üle kontrollitud, ei istu uus rõivaese seljas nii, nagu sooviks. Et ostja pettumust sellises olukorras vähendada, saab kauba meile tagasi saata ning meie tagastame kliendile tema raha. Täpsemalt on tagastusreeglid kirjeldatud siin.

Äkki ma ei saagi oma kaupa kätte.

Internetis leidub pettureid, kes küsivad klientidelt raha aga kaupa ei saada. Seda saavad teha “müüjad”, kes tegutsevad suurtel turgudel, kuna tõenäosus, et potentsiaalsed kliendid on petuskeemist teadlikud, on seal väiksem. Kuna oleme kohalikud tegijad ja Eesti turg on väga väike, kus keegi tunneb alati kedagi ja info liigub inimeste seas kiiresti, ei saa me sellist skeemi omale lubada. Ja olgem ausad, seda pole ka vaja, kuna meie poes on fantastilised kasutatud riided, mida rõõmuga oma klientidele müüme ja kohale toimetame.

Ostukorv
Scroll to Top