mis on moes 2021 suvel

Mis on moes 2021 suvel?

Nagu enamik eestlasi, ootan ka mina kannatamatult suve, kui saab murul istuda ja õhtul ilma jopeta õues olla. Praegu küll on kalendri järgi alles kevad ja ilmad kohati isegi talvised, aga kohe-kohe, nagu ma lootusrikkalt endale kinnitan, lähevad ilmad soojaks ja ongi talv lõplikult seljatatud. Kevad on lahe, aga suvi on see, mille nimel me ülejäänud 9 kuud kehva suusailma ära kannatame. Seega asun pikema jututa selle juurde, mis on moes 2021 suvel.

Enne veel, kui prohvetlikult tulevasi trende ette kuulutama asun, mainin ära, et enamik minu selle teemalisi tarkusi pärinevad moepiiblist Vogue. Antud juhul siis 2021 maikuu väljaandest.

Must ja valge

Kui maailmas on palju segast, siis moemaailmas on asi lihtne – ilma teevad must ja valge värv. Kombineeri valge šikk jakk mustade ratturi pükstega ja oledki stiilne. Või kui armastad klassikat, siis vali valge pluus ja must seelik. Kleitide puhul on kuumad malelauamustriga kangad või veidi keerukamad geomeetrilised mustrid, mustad kleidid valgete detailidega või vastupidi.

Lühikesed topid

Sellel suvel tuleb paljastada kõht ja kanda lühikest ümber keha toppi, mida viimati nähti Jennifer Lopez`i seljas 1998 MTV auhindade jagamisel. Tundub lihtne, aga valik on lai – õlapaeltega ja ilma, ühevärvilised ja mustrilised, sümmeetrilised 2 varrukaga või asümmeetrilised ühte õlga katvad, nahksed, litritega, tikitud – kõik on moes. Kombineerida võib nii pükste, pikkade ja lühikestega, kui seelikutega. Kõige trendikamad aga kannavad koos pintsaku või vestiga.

Põimitud paelad

Taaskord on tähelepanu kõhul, mille ümber moekad inimesed sel suvel paelu põimivad. Paelad on nii seelikute, kui eelmainitud toppide küljes ning moodustavad kleitide keskmise osa. Vastupanu on mõttetu, kuna mitmed moeloojad nagu Paco Rabanne, Victoria Beckham, Michael Kors, Versace jt on seda trendi jätkuvalt kuumaks kütmas.

Maksikleidid

Peale pikka ja pimedat piirangute aega on moemaailmas maad võtmas kerged ja õhulised maksikleidid, mida kandes peaks meeleolu muutuma märksa helgemaks. Moes on tõeliselt pikad, maani ulatuvad kleidid, nii romantilised, kui glamuursed, vastavalt tujule ja kohale. Mänguruumi on küllaga, vali see, mis sulle sobib, lilleline või ühevärviline, läbipaistev või sametine, satside ja pitsidega või kehajärgiv slip dress.

Laiad püksid

Kitsad püksid on sel suvel asendumas laiade pükstega, vahetades liibuva outfit`i välja vabama ja mugavama vastu. See ei tähenda, et riietus peaks muutuma laisaks ja lohakaks. Vastupidi, moes on elegantne stiil. Vali kõrge vöökohaga, taljet ja puusi rõhutavad laiade säärtega püksid, mis toovad esile sinu keha parimad osad. Vali laiade pükstega kostüüm kontorisse ning lühike siidist top ja laiad teksad õhtul välja minekuks.

Keebid

Keepide tähelend moelavadel, nagu nii mõni teinegi sel suvel areenile tulev trend, on ilmselt seotud sooviga põgeneda maailmas toimuva eest. Moeloojad lihtsalt oskavad muuta mõne eseme müstiliselt ihaldusväärseks ning sel suvel on selleks keep. Lisa keep pidulikule maksikleidile, romantilisele lillelisele kleidile või kanna keebist ja seelikust koosnevat komplekti. Tegumoe osas piiranguid pole, võid valida keebi, mis sulle meeldib: sulgedega ääristatud glamuurse maani keebi, minimalistliku ainult õlgu katva keebi, puhvis keepmantli või midagi klassikalist.

Litrid

Enamikul meist ei ole olnud põhjust kanda litritega rõivaid juba mõnda aega ja ilmselt pole otsekohe plaanis seda ka tegema hakata. Või äkki ikkagi on? Et mugavustsoonist väljumine liialt järsk ei oleks, on appi tulnud disainerid, nagu Celine, Balmain, Paco Rabanne, Louis Vuitton, Valentino ja Chanel, kes on ühildanud litritega kaetud glamuursed rõivad mugavate jalatsite ja nokamütsidega või jätnud jalatsid üldse lisamata. Järgmisele peole minnes võid katta oma keha mistahes litritega rõivaga, panna pähe nokamütsi ja jalga tennised või olla hoopis paljajalu. Litritega ei pea katma ainult kleite, vabalt võid kanda ka litritega retuuse või ratturipükse.

Väljalõiked

Fendi, Carolina Herrera ja Miu Miu arvates on see osa kehast, mis jääb allapoole ribisid ja ülespoole taljet, sel suvel paljastamist vääriv piirkond. Nii õhtukleidid, kontorikleidid, kui siidised slip kleidid on sel suvel põnevamad tänu nahka paljastavatele avadele. Leia omale kleit, mis paljastab keha külgedelt, seljalt, õlalt või isegi küünarnukkidelt, sümmeetriliselt või asümmeetriliselt ja oledki moodne.

Korsetid

Selle suve olulisim moetrend on talje rõhutamine, mis lisaks lühikestele toppidele ja paelte ümber keha põimimisele, väljendub korsettidest inspireeritud rõivastes. Kui varasemalt on korsettkleidid olnud rohkem õhtuse rõivastuse osa, siis sel suvel tuleks kombineerida korsetti tänavastiiliga. Kanna kontoripükse erksavärvilise pildiga korsetiga, korsetti kõrge kaelusega džempri peal või hoopis ratturipükstega. Loomulikult pole kuhugi kadunud ka tüllist ja pitsist korsettkleidid, nahast korsettkleidid ja korsett koos seelikuga variandid.

Pusa koos seelikuga

Kodus olemise võlu on see, et saad riietuda mugavalt. Et koduseinte vahelt väljumine oleks võimalikult valutu, on moedisainerid olnud armulised ja loonud trendi, kus mugavus kombineeritakse elegantsiga. Kanna pusa koos tüllist seelikuga, kontoriseelikut koos puhvis jopega, suusakampsunit või dressipluusi koos lillelise kleidiga, pitskleiti koos vihmajope või teksatagiga jne. Lahedaim kombo on samast komplektist mustriga või ühevärviline pusa ja seeliku või kleidi komplekt.

Võrk

Moes on võrk aga mitte võrksukad, vaid kõikvõimalikud võrgust inspireeritud tehnikad, mida rõivadisainis kasutada saab. Märksõnaks on kunstipärane lähenemine, seega võib lasta oma fantaasial vabalt lennata – võrk, millele on kinnitatud litrid või helmed, lihtne kalavõrk, heegeldatud, kootud või punutud võrk, makramee tehnikas või romantiline pitsist võrk, lihtsalt võrgulaadselt lõigutud kangas või kettidest põimitud võrk – kõik on äge. Kanna näiteks võrkkleiti või võrkkoes keepi oma riiete peal.

Triibud

Peale pikka ja kurnavat talve on triibud need, mis meid talveunest äratavad ja kevadise energialaksu annavad. Moes on erinevad kombinatsioonid – erksavärvilised triibud, mustvalged triibud, pastelsed triibud, vertikaalsed, horisontaalsed ja diagonaalsed triibud. Vali ükskõik milline triipudega rõivaese – kostüüm, kootud kleit, t-särk, püksid või seelik. Eriti äge oled, kui kombineerid erinevate triipudega rõivaid omavahel.

Ostukorv
Scroll to Top